Değerli Yüksek Lisans Mezunlarımız ve mezun adaylarımız,

Üniversitemizin 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yüksek Lisans mezunlarını 5 Temmuz 2024 Cuma günü İTÜ Stadyumu'nda gerçekleştirilecek olan görkemli İTÜ Lisans ve Yüksek Lisans Mezuniyet Töreni'yle uğurlayacağız;

Tören organizasyonuyla ilgili bazı bilgilere aşağıda yer verilmiştir:

Törene tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans mezunlarımızdan ve mezun adaylarımızdan;

- 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde mezuniyeti onaylanmış veya tez teslimi yapıp 2 Temmuz 2024 tarihine kadar savunma sınavından başarılı bulunmuş Yüksek Lisans mezun ve mezun adaylarımız,

- 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 3. Dönemi sonu itibariyle tüm derslerini (proje dahil) tamamlama durumunda olan Tezsiz Yüksek Lisans mezun adaylarımız katılabilecektir.

· Lisans ve Yüksek Lisans mezuniyet törenlerinin bir arada yapılacağı törene her bir mezunumuzun en fazla 4 yakını “izleyici” olarak katılabilecektir.

· Törene katılabilmek için aşağıda yer alan kayıt bağlantısı kullanılarak kayıt olunması gerekmektedir.

https://kepler-beta.itu.edu.tr/ogrenci/MezuniyetIslemleri/MezuniyetToreniKatilim

Kayıtlar 24 Haziran 2024 tarihinde başlayacak olup son kayıt tarihi 3 Temmuz 2024 Saat: 12.00’dir.

Bu işlemi gerçekleştirmeyen mezunlarımızın katılması mümkün olamayacaktır.

Kayıtların tamamlanması sonrası izleyiciler için barkodlu davetiye üretilecek olup (4 Temmuz 2024) tören öncesi bu davetiyenin kontrol noktalarında barkod okunmak suretiyle kontrolü gerçekleştirilecek, davetiyesi olmayanlar tören alanına alınmayacaktır.

· Tören başlangıç saati 18.30’dur. Tören alanına mezun girişleri için kontrol noktası 16.00'da açılacak olup (DOĞU KONTROL NOKTASI), girişler 18.30'da sonlanacaktır. Kontrol noktalarından giriş yapıldıktan sonra alanın terk edilmesi, aynı kontrollerin tekrar yapılmasına neden olacaktır. Bu sebeple kontrol noktalarından geçtikten sonra alandan çıkış yapılmaması gerekmektedir.

· "İzleyici" olarak katılan yakınlarımızın davetiyelerinde kendileri için belirtilmiş olan yönde bulunan kontrol noktalarından geçiş yapmaları gerekmektedir. (Batı Tribünü – Batı Kontrol Noktası, Doğu Tribünü – Doğu Kontrol Noktası gibi)

·Tören sırasında, belirlenmiş standartlara uygun cübbe giyilmesi zorunludur. Cübbe ve keplerin dağıtımı sisteme yapılacak olan kayıt sonrasında satın alma usulüyle Yüksek Lisans ve Lisans ayrı ayrı olmak üzere Üniversitemiz Ayazağa Yerleşkesinde bulunan 1773 İTÜ Satış Mağazasında yapılacaktır. Cübbe, kep, şal satış bedeli Yüksek Lisans ve Lisans Mezunlarımız için 950 TL'dir.

Diğer tüm bilgiler ilerleyen süreçte netleştirilecek ve https://mezuniyet.itu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Güncel bilgileri web sayfası ile resmi İTÜ sosyal medya hesaplarından ve yüksek lisans öğrencilerimiz için İTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından düzenli olarak takip edebilirsiniz.